„Biesiada Zbójnicka” – 40-lecie Domu Pomocy Społecznej w Rzetni 08.09.2021r.

W klimacie biesiady zbójnickiej zaprzyjaźniony z naszym ośrodkiem, Dom Pomocy Społecznej w Rzetni 8 września świętował swój Jubileusz 40-lecia działalności. Uroczystość zainaugurowana została mszą świętą odprawioną przez księdza proboszcza Mirosława Jankowskiego.

Licznie zebrani goście oficjalni gratulując  dyrektorowi 40-letniego dorobku, składali życzenia wręczając listy gratulacyjne i prezenty.

Dzięki pomysłowości gospodarzy na nowo odkryliśmy zapomniane karpackie klimaty – chleb ze smalcem, zbójnickie mięsiwo, wędzone oscypki i kiszone ogórki.

Gospodarze zadziwili dynamicznym i skocznym programem artystycznym. Dziewczyny Góralki w kolorowych kwiaciastych spódnicach, białych haftowanych bluzkach i wiankach na głowie przy skocznej muzyce z humorem i żartem tańczyły do piosenek Golec „Orkiestra” i słów piosenki „Mama ostrzegała”.

Gospodarze przygotowali zadania także dla gości. Konkurs na najlepszy strój zbójnicki – wymagał nie tylko pomysłowości i znajomości elementów oryginalnego stroju, ale także umiejętności uszycia go i skomponowania w artystyczną całość. W tej dziedzinie okazaliśmy się zwycięzcami. Nasi mieszkańcy- Pan Cezary  jako Góral i Pani Grażyna jako jego góralska dziewczyna, z przytupem  do skocznej muzyki, zaprezentowali przygotowany strój ukazując cały jego urok. Zadowoleni z siebie i wykonanego zadania, z dumą odebrali dyplom i nagrody za I miejsce.

W konkursie na najładniejsza parzenicę, Pani Grażyna przy użyciu kolorowych farb, sztalugi i ciekawego folkowego wzoru „wymalowała” III miejsce.

Jak przystało na jubileusz nie mogło zabraknąć tortu, muzyki i tańców.

Spędziliśmy bardzo miło czas.