Nasz dom

Dwór pochodzi z początku XX wieku. Stanowi interesującą architekturę rezydencjonalną w neobarokowym stylu.

Otoczony jest parkiem krajobrazowym o pow. 2,2 ha, który ma zachowaną pierwotną kompozycję i drzewostany z XIX i XX wieku. Wyróżniające się drzewa to jesiony, daglezje,kasztanowce białe. Ich wiek można oceniać na około 190 lat . Wspomniany park wraz ze stawem jest zadbany i pełen bujnej roślinności. Zespół dworsko- parkowy wraz z podwórzem gospodarczym stanowi przykład założenia rezydencjonalnego istniejącego co najmniej od I połowy XIX wieku, ukształtowanego na początku XX wieku i przekształconego częściowo w okresie międzywojennym przez ówczesnego właściciela majątku. Z uwagi na wartości architektoniczne znajduje się w rejestrze zabytków województwa wielkopolskiego.

Kochłowy to mała wieś położona w wojewódzctwie wielkopolskim, w powiecie ostrzeszowskim, położona 8 km od Ostrzeszowa. Dom znajduje w malowniczym terenie Wzgórz Ostrzeszowskich , najwyższych wzniesień Wielkopolski, na terenie których wytyczono ścieżki rowerowe i piesze oraz leśne rezerwaty przyrody.

Sam Dom Pomocy Społecznej znajduje się w pobliżu drogi krajowej nr 11, od której prowadzi aleja kasztanowa kierująca do naszego Domu.