Pomieszczenia i wyposażenie domu

W Domu znajdują się 2 pokoje dziennego pobytu, kaplica w której odbywają się nabożeństwa i inne uroczystości religijne, jadalnia,
2 gabinety rehabilitacyjne (kinezyterapia i fizykoterapia), 2 kuchenki pomocnicze, pomieszczenie pomocnicze do prania i suszenia oraz 2 pracownie terapeutyczne, gabinet psychologa, gabinet lekarsko-pielęgniarski, winda.
Dom dysponuje również pokojem gościnnym z którego mogą korzystać rodziny czy znajomi naszych mieszkańców.

Posiadamy pokoje 1, 2, 3 osobowe oraz 2 pokoje 4 osobowe dla osób leżących.
Pokoje wyposażone są w nowoczesne meble wykonane pod zabudowę na indywidualne zamówienie. W każdym pokoju znajdują się szafy ubraniowe z zamontowanym zamkiem, aby można było zabezpieczyć ważne dla siebie rzeczy i przedmioty osobiste, łóżko z szufladą a w przypadku osób leżących łóżko medyczne, stół z krzesłami, szafki nocne, komody, wieszaki zewnętrzne na ręczniki lub kurtki, koce, poduszki dekoracyjne, w większości pokoi znajduje się telewizor.
Pomieszczenia są estetyczne i gustownie urządzone, potrafią sprostać potrzebom, oczekiwaniom i wymogom mieszkańców,
nadążają także za aktualnymi, współczesnymi trendami aranżacji i wystroju wnętrz.
Budynki wyposażone są w system przyzywowo-alarmowy, system alarmowo-przeciwpożarowy i system oddymiania.

Pokój gościnny

W Domu znajduje się pokój gościnny, z którego korzystają rodziny, bliscy i znajomi naszych mieszkańców. Tu można porozmawiać, miło spędzić czas z bliskimi, skorzystać z poczęstunku a nawet poczytać gazetę czy obejrzeć telewizję. Pokój spełnia wszelkie wymogi standaryzacyjne, dostosowany jest do potrzeb zarówno osób odwiedzających jak i naszych mieszkańców. Wyposażony jest w sofę, stół z wygodnymi krzesłami, telewizor, gazetownik.

Miejsca wypoczynku i rekreacji

Teren wokół budynków jest ogrodzony. Pięknie zagospodarowane otoczenie z dużą ilością zieleni i kwiatów zachęca mieszkańców do spacerów na świeżym powietrzu po utwardzonych alejkach. Miejsca wypoczynkowe, altanki, kąciki rekreacyjne to miejsca szczególnie lubiane przez mieszkańców.

Pokoje dziennego pobytu

Pokoje dają mieszkańcom możliwość spędzenia wolnego czasu według własnych potrzeb i pomysłów. Pomieszczenia zostały wyposażone w telewizory oraz funkcjonalne meble . W tych miejscach przebywa najwięcej mieszkańców, którzy wspólnie oglądają programy telewizyjne, rozmawiają, śpiewają, piją kawę i jadają słodycze.W kącikach wypoczynkowych mieszkańcy mogą poczytać, posłuchać radia, porozmawiać z koleżanką. Tu również mieszkańcy mają możliwość dostępu do Wi-Fi.

Jadalnia

Jadalnia to szczególne miejsce w naszym Domu, gdzie codziennie na wspólnych posiłkach gromadzą się mieszkańcy. Jadalnia została wyposażona w funkcjonalne meble: stoły, krzesła a także telewizor i tablicę multimedialną. Jadalnia jest przestronna, wygodna, praktyczna, a przy tym gustowna. To miejsce wykorzystywane także do organizacji imienin mieszkańców. Posiłki przygotowywane przez personel kuchenny są przystosowane do zróżnicowanych wymagań dietetycznych.

Gabinet medyczny

Gabinet medyczny znajduje się na I piętrze naszego Domu. Został wyposażony w odpowiednie meble,  środki farmaceutyczne także niezbędny  do zabiegów pielęgniarskich sprzęt medyczny min. : kondensator tlenu, ciśnieniomierz, sprzęt do EKG, pulsometr. W gabinecie wykonywane są zabiegi pielęgniarskie i realizowane zlecenia lekarskie.

Mieszkańcy objęci są całodobową opieką medyczną sprawowaną przez personel pielęgniarski i opieką zapewnioną przez pracowników Zespółu Terapeutyczno – Opiekuńczego. Ponadto mieszkańcy mają zapewnioną opiekę lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej oraz lekarzy specjalistów. Świadczą oni wszelkie usługi objęte kontraktem w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Lekarze pierwszego kontaktu oraz psychiatra przyjmują i konsultują naszych mieszkańców na terenie domu przynajmniej 2 razy w tygodniu oraz zawsze, gdy zaistnieje taka potrzeba. Do pozostałych lekarzy różnych specjalizacji oraz na zabiegi wspomagające leczenia, mieszkańcy są dowożeni naszym samochodem dostosowanym do osób z niepełnosprawnością.

Kuchenka podręczna

Do dyspozycji mieszkańców na terenie Domu pozostają kuchenki podręczne, w których mieszkańcy mogą przyrządzić sobie drobne posiłki i przekąski, zaparzyć kawę, herbatę lub inne napoje. W kuchenkach znajdują się niezbędne sztućce i naczynia kuchenne, lodówka, w której można przechować artykuły spożywcze, czajnik elektryczny, dzbanki filtrujące.

Kaplica

W domu pomocy funkcjonuje kaplica, w której odprawiane są przez kapelana msze św. oraz okolicznościowe nabożeństwa. Usytuowanie kaplicy w przyziemiu budynku pozwala mieszkańcom w ciszy i skupieniu oddawać się modlitwie.