Pomieszczenia i wyposażenie domu

W Domu znajdują się 2 pokoje dziennego pobytu, kaplica w której odbywają się nabożeństwa i inne uroczystości religijne, jadalnia,
2 gabinety rehabilitacyjne (kinezyterapia i fizykoterapia), 2 kuchenki pomocnicze, pomieszczenie pomocnicze do prania i suszenia oraz 2 pracownie terapeutyczne, gabinet psychologa, gabinet lekarsko-pielęgniarski, winda.
Dom dysponuje również pokojem gościnnym z którego mogą korzystać rodziny czy znajomi naszych mieszkańców.

Posiadamy pokoje 1, 2, 3 osobowe oraz 2 pokoje 4 osobowe dla osób leżących.
Pokoje wyposażone są w niezbędny sprzęt, łóżko, stół, krzesła, szafki nocne, szafy ubraniowe, komody.
Pomieszczenia są nie tylko estetyczne, potrafią sprostać potrzebom, oczekiwaniom, wymogom mieszkańca
ale również nadążają za aktualnymi, współczesnymi trendami aranżacji i wystroju. 
Budynki wyposażone są w system przyzywowo-alarmowy, system alarmowo-przeciwpożarowy i system oddymiania.

Teren wokół budynków jest ogrodzony. Pięknie zagospodarowane otoczenie z dużą ilością zieleni zachęca mieszkańców do spacerów na świeżym powietrzu po utwardzonych alejkach.

Pokoje dziennego pobytu

Pokoje dają mieszkańcom możliwość spędzenia wolnego czasu według własnych potrzeb i pomysłów. Pomieszczenia zostały wyposażone w telewizory oraz funkcjonalne meble . W tych miejscach przebywa najwięcej mieszkańców, którzy wspólnie oglądają programy telewizyjne, rozmawiają, śpiewają, itp.  Tu również mieszkańcy mają możliwość dostępu do Wi-Fi.

Jadalnia

Jadalnia to szczególne miejsce w naszym Domu, gdzie codziennie na wspólnych posiłkach gromadzą się mieszkańcy. Jadalnia została wyposażona w funkcjonalne meble: stoły, krzesła. Jest przestronna, wygodna, praktyczna, a przy tym gustowna. Posiłki przygotowywane przez personel kuchenny są przystosowane do zróżnicowanych wymagań dietetycznych.

Gabinet medyczny

Gabinet medyczny znajduje się na I piętrze naszego Domu. Został wyposażony w odpowiednie meble,  środki farmaceutyczne także niezbędny  do zabiegów pielęgniarskich sprzęt medyczny min. : kondensator tlenu, ciśnieniomierz, sprzęt do EKG, pulsometr W gabinecie wykonywane są zabiegi pielęgniarskie oraz zlecenia lekarskie.

Mieszkańcy objęci są całodobową opieką medyczną sprawowaną przez personel pielęgniarski i opieką zapewnioną przez Zespół Terapeutyczno – Opiekuńczy. Ponadto mieszkańcy mają zapewnioną opiekę lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej oraz lekarzy specjalistów. Świadczą oni wszelkie usługi objęte kontraktem z Narodowym Funduszem Zdrowia. Lekarze pierwszego kontaktu oraz psychiatra przyjmują i konsultują naszych mieszkańców na terenie domu przynajmniej 2 razy w tygodniu oraz zawsze, gdy zaistnieje taka potrzeba. Do pozostałych lekarzy różnych specjalizacji oraz na zabiegi wspomagające leczenia, mieszkańcy są dowożeni naszym samochodem dostosowanym do osób z niepełnosprawnością.

Kaplica

W Domu Pomocy funkcjonuje kaplica w której odprawiane są przez kapelana Msze św. oraz okolicznościowe nabożeństwa. Usytuowanie kaplicy w przyziemiu budynku pozwala mieszkańcom w ciszy i skupieniu oddawać się modlitwie.