Aktywnie spędzamy czas wakacji

Czas wakacji a przede wszystkim ciepłe słoneczne lato zachęca do odpoczynku w ogrodzie, rekreacji na świeżym powietrzu, wycieczek po okolicy…Dla mieszkańców wakacje to także aktywnie spędzony czas. Codzienne dni wypełnione są zajęciami rehabilitacji społecznej – rehabilitacją, zajęciami z psychologiem, logopedą, terapią manualną, zajęciami komputerowymi. Dla większości mieszkańców są one bardzo ważne i z pewnością nie traktują ich jako obowiązku wynikającego z rozporządzenia, ale przyjemne i wartościowe spędzenie czasu wolnego pod okiem wykwalifikowanych terapeutów, psychologa, rehabilitantów.

Wielu mieszkańców wyjeżdża na urlop do rodzin, wielu z nich odwiedzają bliscy i znajomi, jeszcze inni korzystają z kilkugodzinnych przepustek poza teren Domu w obecności rodziny lub znajomych.

Wychodzimy na przeciw wszelkim propozycjom mieszkańców, spełniając ich oczekiwania organizujemy pieczenie kiełbasek na grillu, lody i kawę w ogrodzie, seanse filmowe, wycieczki do kawiarni, na pizzę, spacer po Ostrzeszowie i zwiedzanie ważnych miejsc zabytkowych. Stałą tradycją wśród mieszkańców są także spotkania imieninowe i urodzinowe.

Opracowała: Mariola Maciejewska