Wycieczka autokarowa do Górecznika – 22.09.2021r.

Po kilkumiesięcznym okresie izolacji, ograniczeń i rezygnacji z przyjemnych wyjazdów, wreszcie 22 września duża grupa naszych mieszkańców wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę do Górecznika. Malowniczo usytuowane tereny nad stawem Górecznik, niegdyś należące do księcia Radziwiłła, leżące w dolinie Baryczy, gdzie swój bieg rozpoczyna rzeka Barycz prezentują się okazale i zachęcają do wstąpienia.

Pobyt w tych atrakcyjnych miejscach rozpoczęliśmy od spaceru do zagród ze zwierzętami. Mijaliśmy sympatyczne kozy, lamy, surykatki, kangury oraz wyglądające mniej sympatycznie świnie, indory . Niektóre z nich można było nakarmić.

Dalsza  cześć wycieczki to spacer ścieżką edukacyjno-muzealną prezentującą rozwój wsi i rybactwa w dolinie Baryczy. Można tu było zobaczyć historyczne eksponaty w postaci dawnych maszyn i urządzeń.

Po drodze przeszliśmy także ścieżką edukacyjną owadów-ogromne okazy owadów pozwoliły nam poczuć się bliżej natury. Po części rozywkowo-edukacyjnej przyszedł czas na spróbowanie regionalnych smakołyków– obiad, kawę i naleśniki z musem  w Karczmie Górecznik.

Starczyło nam również czasu na spacer na stację kolejową w Przygodzicach.

Pogoda i humory dopisywały wszystkim.