W zielonym gaju…

07.06.2024r.

Przy dźwiękach muzyki, w doskonałych nastrojach, w klimacie zaufania i życzliwości przebiegała impreza integracyjna “W zielonym gaju” tym razem pod hasłem “Zielono mi….” zorganizowana przez Dom Pomocy Społecznej w Kochłowach i Stowarzyszenie Wspólny Dom. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała dyrektor Domu Pani Ewelina Pieprzka i prezes stowarzyszenia Agnieszka Lizakowska witając zaproszonych gości i życząc wszystkim udanej zabawy.

“Dziś w naszym gaju, z samego rana wszyscy się goście tu zjechali …..” to fragment piosenki, którą wyśpiewali na scenie pracownicy i mieszkańcy Domu. A zaproszeni goście dopisali – zaprzyjaźnione warsztaty terapii zajęciowej, domy pomocy społecznej, środowiskowy dom samopomocy, kierownicy i dyrektorzy tych ośrodków a także lokalne władze Starosta Dariusz Świtoń, członkowie Zarządu Powiatu Anna Mądra i Paweł Galbierczyk a także Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Pani Aneta Małolepsza. Dom pomocy oraz stowarzyszenie zadbało o odpowiednią oprawę imprezy, liczne atrakcje i konkursy podnosząc tym samym rangę i poziom tego wydarzenia. Niezwykłym zainteresowaniem cieszył się przygotowany konkurs mody wiosennej. Z dużą dbałością i zaangażowaniem potraktowano ten konkurs. Powołane jury zmierzyło się z nie lada wyzwaniem – oceniając przygotowane kreacje, technikę wykonania i sposób prezentacji, ostatecznie wyłoniło zwycięzców i przyznało nagrody. O oprawę muzyczną zadbał DJ Robert Sikora, który prezentowanymi utworami i wspólnymi zabawami sprawił, że goście nie opuszczali “parkietu” i bawili się wszyscy, którzy lubią dynamiczną muzykę, wesołą zabawę i dobry nastrój. Gospodarze zadbali także o pyszne smakołyki: ciasto, lody, obiad a także stoisko ze swojskim jadłem, gdzie można było poczęstować się chlebem ze smalcem, ogórkami kiszonymi, wędzonym serem, pasztetem..

“Zielony gaj”- słońce, muzyka, śpiewające ptaki, kolorowe kwiaty, radość i szacunek. To niezapomniane chwile, które pozostaną w naszej pamięci na długo.

Opracowała: Mariola Maciejewska