Święty Mikołaj wśród mieszkańców – 06 grudnia 2021r.

W naszej tradycji pamięć o świętym Mikołaju jest wciąż żywa i podtrzymywana z ochotą przez kolejne pokolenia. W niektórych krajach Święty Mikołaj uchodzi za patrona szczęśliwych małżeństw, gdzie indziej jest on opiekunem piekarzy, w jeszcze innych patronuje marynarzom, rybakom i handlarzom morskim.

Dzień imienin Mikołaja przypadający 6 grudnia jest okazją do wszelkiego rodzaju niespodzianek i obdarowania bliskich drobnymi prezentami. Nie tylko dzieci niecierpliwią się czekając na ten dzień, atmosfera Mikołajek udziela się również dorosłym.

Tego dnia nasze serca biją jakby szybciej, bo wypełnione energią Świętego Mikołaja, stajemy się wtedy sobie bliżsi, serdeczniejsi.

Miejsca takie jak domy pomocy to miejsca szczególne – tu nie zawsze dociera pamięć, miłość i bliskość rodziny. W takich miejscach mimo troski personelu, terapeutów, opiekunów dotkliwie odczuwa się samotność. Ważne jest zatem dla nas, aby ten dzień uczynić wyjątkowym dla każdego mieszkańca. Nie mogło więc dzisiaj zabraknąć w naszym Domu Świętego Mikołaja i jego pomocników z koszem wypełnionym słodyczami. Każdy mieszkaniec został obdarowany słodkim prezentem – ptasim mleczkiem i czekoladą. Niektórzy z radości zaśpiewali Mikołajowi kolędę, inni – uściskali „miłego staruszka”.