21 listopada – Dzień Pracownika Socjalnego

21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. To szczególne święto jest także świętem wszystkich pracowników domu pomocy społecznej. W tak ważnym dla nas dniu od  mieszkańców Domu usłyszeliśmy wzruszające i ciepłe słowa podziękowania za trud, za serce, cierpliwość i zrozumienie, które są tak ważne w opiece nad mieszkańcem:

„ Czasami jeden uśmiech może znaczyć więcej niż hojny dar ponurego dawcy”. Tutaj nieważne, czy ktoś zarządza, sprząta, gotuje czy z nami śpiewa, czy też rysuje czy z nami ćwiczy, czy też transportuje czy koloruje, czy nam kupuje…. Tutaj nieważne jest czy dla nas liczy, czy przewiduje, czy nam naprawia, czy pomaluje czy też nas leczy, się opiekuje albo zwyczajnie podyskutuje….. Ważne jest tylko czy się uśmiecha, bo to największa Wasza zaleta.

Głos zabrała także Pani dyrektor Aneta Małolepsza dziękując mieszkańcom za uprzyjemnienie  tych chwil krótkim programem, natomiast pracownikom gratulowała wytrwałości i zaangażowania, dziękowała za trud włożony w codzienną pracę, okazywaną empatię i cierpliwość.