“W zielonym gaju” 75-lecie Domu Pomocy Społecznej w Kochłowach

02.06.2022r.

W ciepłej i rodzinnej atmosferze, w klimacie zaufania i życzliwości przebiegała impreza integracyjna “W zielonym gaju” zorganizowana z okazji jubileuszu 75-lecia Domu Pomocy Społecznej w Kochłowach. Uroczystego otwarcia jubileuszowej imprezy dokonały Dyrektor Domu Aneta Małolepsza i Prezes Stowarzyszenia Wspólny Dom Agnieszka Lizakowska. Pani dyrektor podkreśliła, że …”każdy z mieszkańców mimo, że pochodzi z różnych środowisk, ma własną tożsamość, różnorodne osobiste doświadczenia i indywidualną historię – wspólnie tworzy ten Dom”. Dodała także…”zależy nam na tym, aby ta dzisiejsza uroczystość i obchody jubileuszowe pozwoliły mieszkańcom jeszcze bardziej poczuć się jak bardzo są ważni i szanowani”. Natomiast Prezes Stowarzyszenia Agnieszka Lizakowska podkreśliła: ” 75-lecie to czas skłaniający do refleksji, a z drugiej strony do dalszej pracy, aby zapewnić mieszkańcom godne i bezpieczne życie. Jako stowarzyszenie, którego celem jest wspieranie i organizowanie imprez o charakterze kulturalno-oświatowym dbamy o tworzenie korzystnych warunków do pełnego rozwoju fizycznego i psychicznego osób z niepełnosprawnością, dbamy o przestrzeń szacunku i godnego życia, ale również uprzyjemnienie codzienności poprzez organizowanie takich imprez jak dzisiejsza”. Dodajmy, że Stowarzyszenie zadbało o odpowiednią oprawę jubileuszową i liczne atrakcje podnosząc tym samym rangę i poziom tak ważnego wydarzenia.

Z gratulacjami i życzeniami zjechały zaprzyjaźnione placówki – domy pomocy społecznej i Warsztat Terapii Zajęciowej w Ostrzeszowie, władze samorządowe, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu Monika Donke – Cieślewicz oraz z radością powitany były dyrektor Antoni Kubiak: “…nowoczesność i doświadczenie pozwala na ciągłą poprawę warunków, żeby wszyscy czuli się w tym domu dobrze, wspólnie przeżywali radości i kłopoty…”- powiedział, zabierając głos.

Częścią artystyczną jubileuszu był Polonez wykonany przez mieszkańców i pracowników Domu. Jubileusz należało uświetnić tortem jubileuszowym i przyznać należy, że nie tylko smakował wykwintnie, ale i wyglądał spektakularnie. Inne atrakcje to zabawa taneczna, liczne konkursy i przyrządzone smakołyki: obiad, ciasto, lody, kiełbasa z grilla a także stoisko ze swojskim jadłem. Dzięki hojności naszych sponsorów można tam było degustować takie przysmaki jak: sery, pasztety, ogórki kiszone, chleb ze smalcem, maślankę, kefir itp.

Zebrane pochwały z ust przyjezdnych gości, którzy docenili profesjonalizm i zaangażowanie, pozwalają nam wierzyć, że codzienny trud wszystkich pracowników spotyka się z szacunkiem i uznaniem, że to, co robimy jest ważne i potrzebne.

“Zielony gaj” – słońce, muzyka, śpiewające ptaki, kolorowe kwiaty, radość i szacunek. Te piękne chwile pozostaną na długo w naszych wspomnieniach.

Opracowała: Mariola Maciejewska